نتایج جستجو برای عبارت :

«تکانه»

رفتارهای تکانه‌ای! یعنی تسلیم احساسات و هیجانات شدن و بدون دوراندیشی، اقدامی هیجانی انجام دادن که ممکن ه باعث آسیب بشه. من چقدر از این بدبختی کشیدم تو زندگی ام! :)) بقیه به آدمایی مثل من میگن "مودی". چیزی که فهمیدم این ه که اینم به خاطر ADHD ه، ولی خب الان که فهمیدم، نمی‌دونم چطور میتونم کنترلش کنم!
امروز شماره جدید نشریه تکانه منتشر شد و می‌توانید از لینکی که در زیر قرار گرفته، آن را دریافت کنید.
http://physics.sharif.edu/~takaneh/wp-content/uploads/2020/03/Takaneh29.pdf
این نشریه، یکی از بهترین و فعال‌ترین نشریه‌های علمی دانشکده فیزیک و دانشگاه است که سالیان سال است در حال تولید محتوا و انتشار آن است و من مفتخرم که عضوی از این نشریه هستم و در تولید آن شریک‌ام.
برای اطلاعات بیشتر از «تکانه»، میتوانید به سایت نشریه مراجعه کنید.
ضمنا به دلیل اتفاقات پیش‌آمده و تعط
امروز شماره جدید نشریه تکانه منتشر شد و می‌توانید از لینکی که در زیر قرار گرفته، آن را دریافت کنید.
http://physics.sharif.edu/~takaneh/wp-content/uploads/2020/03/Takaneh29.pdf
این نشریه، یکی از بهترین و فعال‌ترین نشریه‌های علمی دانشکده فیزیک و دانشگاه است که سالیان سال است در حال تولید محتوا و انتشار آن است و من مفتخرم که عضوی از این نشریه هستم و در تولید آن شریک‌ام.
برای اطلاعات بیشتر از «تکانه»، میتوانید به سایت نشریه مراجعه کنید.
ضمنا به دلیل اتفاقات پیش‌آمده و تعط
برون ده قلبی یا مقدار خونی که در هر دقیقه به داخل سرخرگ آئورت قلب پمپ می شود به شدت به حجم ضربه ای قلب وابسته است. حجم ضربه ای قلب عبارت از مقدار خونی است که با هر بار انقباض پمپ می شود. تکانه ها (ایمپالس ها)ی الکتریکی، عمدتاً مسئول پمپاژ ریتمیک قلب هستند. این تکانه ها به طور خودکار از سلول های اختصاصی قلب که عضلات قلبی را برای انقباض تحریک می کنند، تخلیه می شوند. کارکرد هماهنگ سلول ها و فیبرهای اختصاصی قلب در داخل سیستم هدایت کننده، منجر به ایج
دینی دهم هیچی بلد نیستم. یه درس از دوازدهمم مونده. زیست دوازدهم رو امشب سعی میکنم ببندم با یه گفتار از یازدهم. فیزیک کاروانرژی مونده. دینامیک از تکانه به بعد مونده. ریاضی نمونده ولی خب. شیمی رو هم امشب هنر کنم ببندم، پایه‌ش می‌مونه. عربی رو بستم. ادبیاتو توی مدرسه میخونم. نوشتم تا بعدا یادم باشه چقدر کارام مونده. 

مفهوم تکانه یا Momentum، یکی از مفاهیم عمیقی است که در تمام ساختارهای هستی، از ابعاد کوچک تا بزرگ(مایکرو تا ماکرو) جریان دارد. چه در سطح مولکولی، چه در نگاهی در ابعاد کهکشانها، و حتی در سایر مباحث مانند تعاملات اجتماعی یا عاشقانه انسانها، ابعاد اقتصادی و مالی و…، ویژگی حیاتی مشترکی جریان دارد و آن ویژگی، اینرسی و تکانه (Momentum) است. و آنچه اهمیت دارد، این است که فهم عمیق شما از این قانون، گامی بسیار بزرگ در جهت استفاده بهینه از آن در جهت رشد ب
به حاصلضرب جرم در سرعت جسم mv  اندازه حرکت می گویند
یک کامیون با جرم 10000 کیلو و یک سواری با جرم 2000 کیلو را در نظر بگیرید که هر دو با سرعت 20 متر بر ثانیه حرکت می کنند مشخص است که اندازه حرکت کامیون 5 برابر سواری است .

نکته : اگر اندازه حرکت را بر زمان تقسیم کنیم نیرو به دست می آید 
نیرو = اندازه حرکت تقسیم بر زمان 
واحد تکانه یا اندازه حرکت 
کیلو گرم متر بر ثانیه 

وسواس کندن مو از زیر مجموعه اختلالات کنترل تکانه عبارت است از کندن مو که منجر به طاسی لکه‌ای می‌گردد، کندن موی سر شایع است، ابروها پلک‌ها و ریش کم‌تر و موی تنه، زیر بغل و ناحیه پوبیک، ندرتا هدف کندن قرار می‌گیرد.
این اختلال در بیشتر موارد با یک موقعیت استرس‌ آمیز رابطه دارد.
مانند اختلال روانی در روابط مادر و کودک، ترس از تنها شدن و…
اختلال وسواس کندن مو چیست؟
منبع: وب سایت روانشناسی ویکی روان
ادامه مطلب
تابستان پارسال بود که شروع کردم به نوشتن مقاله‌ای در مورد یکی از پیامدهای نسبیت خاص برای نشریۀ تکانه، به‌نامِ عنوانِ همین پست. چندروزی از شروع ترم سوم گذشته‌بود که کارش تمام شد و تحویل‌ش دادم. اما چرخ روزگار این‌گونه گشت که آن شمارۀ تکانه، دقیقن یک سال فرصت انتشار نیافت. بچه‌هایی که مسئول بودند می‌گفتند صفحه‌آرایی به مشکل خورده. در این یک سال، خیلی با خودم کلنجار رفتم که مطلبی که نوشته‌بودم را شخصن منتشر کنم؛ اما هر شب جوانک نحیفی 
دیدگاه وایلانت
وایلانت (2000؛ به نقل از قربانی‌نیا، 1382) یکی از معروف‌ترین محققان در خصوص دفاع‌ها و طبقه‌بندی و توصیف آنهاست. وی دفاع‌ها را به سطوح تارسیستیک، نابالغ، نوروزی، و بالغ تقسیم می‌کند.

1-5-3-2. دفاع های نارسیستیک
1- دوپارگی: تعمیم موضوعات خارجی به دو بخش کاملاً خوب و کاملاً بد است. در این حالت فرد بصورت مکرر بین دو قطب، نوسازی ناگهانی می‌کند. در این حالت خود شخص نیز از این فرایند حرکت بین کرانه‌ها بی‌بهره نیست. این دفاع امکان شکل
داروی ژلوفن مسکن ژله ای شکل بوده و تنها تفاوت آن با ایبوپروفن ژله ای بودن آن است. هر دوی این داروها مسکن های ضدالتهابی غیراستروئیدی هستند و از نظر ظاهر متفاوت اند. مهم ترین عملکرد داروی ژلوفن دردزدا بودن آن است و از طریق عملکرد محیطی که کاهش فعالیت پروستاگالاندین (واسطه های شیمیایی مشابه کلسترول که در واکنش به بیماری ترشح می شود) و احتمال جلوگیری از ترکیب یا عمل سایر مواد را به دنبال دارد،گیرنده های درد را نسبت به محرک های مکانیکی یا شیمیایی
⭐️تحقیق پسران و همکارانش نشان می‌دهد کاستی‌هایی که در اقتصاد ایران وجود دارد، مانع این شده که استفاده مطلوب از درآمد نفت صورت گیرد. از جمله مهم‌ترین کاستی‌های اقتصاد ایران، تورم بالا است که به علت بی انضباطی مالی دولت و مشکلات سیستم بانکی حادث شده است. تورم بالا عملا کارآیی سرمایه‌گذاری را در ایران کاهش داده است. دومین عاملی که درآمدهای نفتی را از کارایی خارج کرده، بسته بودن و توسعه‌نیافتگی نسبی بازارهای سرمایه و پول در ایران است. این
توضیحات فایل
جزوه و تست کارشناسی ارشد مهندسی صنایع
دانشجویان و کاربران گرامی ،محصول مورد نظر شامل جزوه و مجموعه تست مهندسی صنایع غذایی ویژه آمادگی آزمون کارشناسی ارشد می باشد که با فرمت پی دی اف در ۳۰۰ صفحه تهیه و تدوین گردیده است که پس از پرداخت انلاین محصول،می توانید این محصول را دریافت و دانلود نمایید.
بخشی از متن:
در درس مکانیک تحلیلی که مربوط به حرکت اجسام صلب بود و با اصول و قوانین نیوتن , پایستگی تکانه , انرژی و تکانه ی زاویه ای به خوبی

محققان در یکی از مکان‌های مورد علاقه این طوطی‌ها، در یکی از پیچ‌های رودخانه مانو مشاهده کردند که طوطی‌ها لایه خاصی از خاک را می‌خورند که صد‌ها متر به صورت افقی در این پیج امتداد دارد. طوطی‌ها از خوردن لایه‌های بالا و پایین لایه موردنظر خودداری می‌کردند. چون این لایه بیشتر از بقیه حاوی سدیم بود.
اما چرا این پرندگان خاک می‌خورند؟ یکی از قابل‌قبول‌ترین نظریه‌ها این است که رژیم غذاییشان فاقد سدیم است. سدیم برای بسیاری از عملکرد‌های
پاورپوینت تشنج در کودکان
دانلود پاورپوینت تشنج در کودکان، در 78 اسلاید. تعریف تشنج: تغییرات ناگهانی در فعالیتهای طبیعی حسی و رفتاری بدلیل تکانه های الکتریکی ناگهانی ایجاد شده در نورون های مغزی دو دسته از تشنج شامل: 1-focal(partial) seizures:که علائم بالینی اولیه و EEG مربوط به اختلال در یک ناحیه مغزی است ...
پاورپوینت تشنج در کودکان
دانلود پاورپوینت تشنج در کودکان، در 78 اسلاید. تعریف تشنج: تغییرات ناگهانی در فعالیتهای طبیعی حسی و رفتاری بدلیل تکانه های الکتریکی ناگهانی ایجاد شده در نورون های مغزی دو دسته از تشنج شامل: 1-focal(partial) seizures:که علائم بالینی اولیه و EEG مربوط به اختلال در یک ناحیه مغزی است ...
هرگاه استقلال بانک مرکزی ازبین میرفت تکانه های ارزی دراقتصادیک کشورخودرانشان میداد.مثل این بودکه بانک مرکزی اتحادیه اروپانرخ بهره وسودسپرده راکاهش ندهدودرعوض بانک مرکزی ایران وبانک فدرال رزرو درایالات متحده نرخ بهره وسودسپرده رابشکل دستوری کاهش دهند.
درانتهاپول اروپایی ازریال ودلارقوی تربوددرازای آن قدرت خریدکاهش میافت.این اتفاقی بودکه دربخش مصرف رخ مینموداحتکارکالابعلت نبودسوددربازارهای دیگر.سپس موج عظیم کمبودکالابوجودمیامدوه
فروش سیستم های راهبند اتوماتیک مدل AGSA ساخت شرکت فنی و مهندسی حافظان حریم سپاهان مالک برند اوژن در جمهوری اسلامی ایران
سیستم راهبند آگسا تحت لیسانس کمپانی ASAUTOMATIC بلژیک ساخته شده و دقیقا طبق تکنولوژی سیستم های روز دنیا تولید و عرضه می شود.
این سیستم برای اولین بار در سیستم های تولیدی داخلی دارای ترمز ابتدا و انتهای حرکت جهت جلوگیری از تکانه های اضافی بازو بوده و به هیچ عنوان هیچ گونه صدایی از سمت موتور شنیده نمی شود.

واحد فروش :
۰۹۱۳۰۵۲۰۹۵

وسواس همسر در مسائل جنسی

درمان وسواس جنسی

وسواس عموما به دو دسته وسواس فکری و عملی تقسیم می‌شود. همان‌طور که می‌دانید لازم است حتما برای درمان وسواس از هر نوعی که باشد اقدام کنید. دارو درمانی به‌علاوه رفتاردرمانی توام می‌تواند مشکل وسواس را حل کند.
شاید گمان کنید وسواس ربطی به مسایل زناشویی ندارد اما اختلال وسواس می‌تواند شامل عقاید، تصاویر ذهنی- تکانه‌ها و افکار مزاحم و مکرر (وسواس فکری) یا الگوهای مکرر رفتار یا فعالیت‌های مزاح
قفل برقی یکی از اجزای قابل استفاده در درب پارکینگی می باشد که با به کار بردن آن می توان ضریب امنیت درب منزل را بالا برد. بیشتر جکهای اتوماتیکی که در حال حاضر در بازار وجود دارند ، آنقدر قدرت دارند که بتوانندمانع نفوذ افراد غریبه در ساختمان شوند ، اما با این حال اگر کسی بخواهد از داخل ساختمان بدون ریموت درب اتوماتیک را باز کند ، می تواند به گونه ای این کار را انجام دهد. در اینجاست که قفل برقی می تواند اطمینان زیادی به درب دهد.
قفل برقی معمولا در
عبارت ها، آوا ها و حتی تکانه های جالبی بین من و علی به جریان افتاده.
ذهنم را پر از کلمه میکنم که بپاشم به صورتش و باز با سکوت تام، به زیر بغلش میخزم. کمرم درد میگیرد، کتف و شانه م تیر میکشد، تمام خونم با سرعت داغ میشود و در من می دود.
همه ش به شوخی باهم حرف میزنیم. هر لحظه برای بیرون کشیدن هم از فکر، به طعنه میگوییم "عارررره"
مسخره شده.
یا شاید قشنگ،
اینکه من چقدر سخت زندگی کردم تا به نقطه ای برسم که دوست داشتن، درست و دقیق به اندام جهان من بنشیند، ک
به گزارش آهن نیک در اخبار بازار آهن، هفته ای که گذشت شاهد بازگشت نسبی طوفان افزایش قیمت در بازار آهن الات بوده ایم. بطوری که قیمت مقاطع اهن افزایش 100 تا 200 تومانی را تجربه کردند. طبق اظهارات بسیاری از کارشناسان این حوزه، افزایش قیمت ها در بازار ناشی از تکانه های نرخ دلار در هفته گذشته بوده که با توجه به تاثیر مستقیم نرخ ارز بر بازار هایی همچون بازار فولاد و آهن، بالا رفتن قیمت ها دور از انتظار نبوده است.پس از تحریم بازار فولاد کشور از سوی امر
فروش سیستم های راهبند اتوماتیک مدل AGSA ساخت شرکت فنی و مهندسی حافظان حریم سپاهان مالک برند اوژن در جمهوری اسلامی ایران
سیستم راهبند آگسا تحت لیسانس کمپانی ASAUTOMATIC بلژیک ساخته شده و دقیقا طبق تکنولوژی سیستم های روز دنیا تولید و عرضه می شود.
این سیستم برای اولین بار در سیستم های تولیدی داخلی دارای ترمز ابتدا و انتهای حرکت جهت جلوگیری از تکانه های اضافی بازو بوده و به هیچ عنوان هیچ گونه صدایی از سمت موتور شنیده نمی شود.
مدیریت فروش :09139889772

جهت
... راستش گاهی آنقدر چیزی خوره ذهنت می شود که می خواهی جایی
فریادش زنی، با رهگذری درد و دل کنی، تداعی کنی میل های بی کرانه ات را، پای پوشی
به تن کنی و راه بی پایانی را آغاز، مسخ شوی به سنگی، چوبی، برکه ای و یا قطره آبی
که فرو می ریزد از گوشه چَشمی. من اما می نویسم. می نویسم و مچاله می کنم و می
سپارمش به باد، یا به آبی روان و یا به تاریخ های نانوشتهِ سر به مُهر. گاهی اما
هر چه دور اش می کنم، هر چه می رانم اش، می چرخد و می چرخد و باز می گردد سر جای
نخستین
بروم‌هیدروز (Bromhidrosis) به بوی بد بدن مرتبط با عرق گفته می شود. عرق به خودی خود فاقد بو است و در حقیقت مواجهه آن با باکتری های روی پوست موجب شکل گیری بوی بد می شود. جدا از بوی بدن، بروم‌هیدروز با اصطلاحات بالینی دیگر از جمله Osmidrosis و Bromidrosis نیز شناخته می شود. اما این بوی بد جای نگرانی ندارد زیرا راه درمانی برای آن وجود دارد و می توان آن را با راه های که در ادامه به آن می پردازیم درمان کرد با ما همراه باشید .
بروم‌هیدروز به راحتی قابل تشخیص است. پزشک ب
پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه خودآگاهی

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق خودآگاهی که در آن به بررسی (چارچوب) ادبیات نظری و پیشینه نظری پژوهش در تحقیقات داخلی و خارجی می پردازیم.
مشخصات فایل

تعداد صفحات
42

حجم
99 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
docx

دسته بندی
روانشناسی و علوم تربیتی

توضیحات کامل

فصل دوم پایان نامه و پیشینه نظری خودآگاهی عنوان این پژوهش می باشد که در ان به مبانی نظری و پیشینه تحقیق می پردازیم. 

تعریف نظری خودآگاهی:
خودآگا
6 غذا برای داشتن بهترین ارگاسم زندگی شما
اگر شما ترجیح می دهید به جای داشتن رابطه جنسی بخوابید ، وقت آن است که میل جنسی خود را تقویت کنید! آنچه را که در مورد بازی های مقدماتی و لباس زیر زنانه خنده دار آموخته اید فراموش کنید. راز واقعی لذت در اتاق μάیت را می توان در منطقه دیگری از خانه آغاز کرد! در آشپزخانه! و از آنجا که عشق از معده عبور می کند ، برخی غذاها وجود دارند که اگر آنها را بخورید ، علاوه بر افزایش تکانه های شما ، بهترین ارگاسم هایی را که ت
به گزارش آهن آیرون در اخبار بازار آهن، هفته ای که گذشت شاهد بازگشت نسبی طوفان افزایش قیمت در بازار آهن الات بوده ایم. بطوری که قیمت مقاطع اهن افزایش 100 تا 200 تومانی را تجربه کردند. طبق اظهارات بسیاری از کارشناسان این حوزه، افزایش قیمت ها در بازار ناشی از تکانه های نرخ دلار در هفته گذشته بوده که با توجه به تاثیر مستقیم نرخ ارز بر بازار هایی همچون بازار فولاد و آهن، بالا رفتن قیمت ها دور از انتظار نبوده است.
ادامه مطلب
تمرین مان وسواس فکریمیانگین ۵ رای از تعداد ۱

مان وسواس
مان وسواس یا او سی دی به تنهایی امکان پذیر نیست . ممکن است اضطرابی که بت فکر کردن به این بیماری ما بوجود می آید به  وسواس فکری نیز مبتلا شویم . پس توصیه میشود برای مان ، به یک مانگر و یک روانپزشک مراجعه شود . اختلال او سی دی از اختلالاتی است که هم نیاز به دارو دارد و هم مان روحی . برای مان روحی روانی به یک روانشناس لینی ید مراجعه شود . مان وسواس وقتی امکان پذیر است که بپذیریم وجود ما یک اختلا
چرا وارد میشویم
کاربران اینترنت به طور فزاینده ای در شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک مشارکت می کنند.بازی های اجتماعی آنلاین مانند کندی کراش، با شبکه انجمن ها بازی می کنند،‌ درباره پست های دوستانشان نظر می دهند، پیام های خود را بروز رسانی می کنند و مطابی را به اشتراک می گذارند.
به همین ترتیب،‌ برند ها به این سایت ها پیوسته اند و مطالبی اضافه می کنند و در تلاش برای گفتگو با مصرف کنندگان هستند.انگیزه شما از اینکه وارد یکی از شبکه های اجتماعی می
از حدود یک هفته اخیر شاهد کاهش قیمت آهن آلات در بازار آهن بوده ایم بطوری که این کاهش قیمت موجب شد تا بازار شکلی جدید به خود گرفته و شاهد افزایش نسبی سطح معاملات باشیم.به گزارش آهن آیرون در اخبار بازار آهن ، طی گزارشات بدست آمده از وضعیت بازار آهن سوی بسیاری از کارخانجات تولیدی مقاطع آهن، قیمت میلگرد آجدار بیشترین افت قیمت را در میان دیگر محصولات فولادی داشته است. اگرچه قیمت قوطی پروفیل نیز کاهش نسبتا مناسبی داشته است. دیگر محصولات فولادی
نام کتاب: #خون‌مردگی | نویسنده: #الهام_فلاح | #نشر_چشمه | ۲۲۴ صفحه.الهام‌فلاح در این کتاب به زیبایی از لهجه و توصیف استفاده کرده است، او حتی در انتخاب اسامی با ظرافت خیلی خاصی پیش رفته و این یعنی با یک کتاب همه چی تمام روبرو هستیم که اصلا خسته کننده نیست.."انتظار" اصلی ترین حرف این کتاب است، و شاید بشود گفت تمام حرف کتاب و تنها حرف کتاب. رمان سه مقطع زمانی را به زیبایی تمام ترسیم می کند: جنگِ سال ۶۷، پس از جنگ در سال ۷۰، سال ۹۰ در تهران و بغداد..مرز د
این نشان می دهد ه اطلاعات بدست آمده از چندین هامونیک در تعیین نواک پایین ترکیب یا در هم ادغام می شوند. این کار می تواند به منجر به تشخیص صریح نواک شود. تغییرات در میزان تکرار که حدود 0.2 درصد است قیمت سمعک نامرئی می تواند برای فرکانس های اساسی در محدوده ی 100 تا 400 هرتز اتفاق بیفتند به شرطی که هامونیک های پایین وجود داشته باشند. نواک یک تن پیچیده ممکن است از هامونیک های نامنظم بالا نیز استخراج شود. همانطور که در تصویر 13.18 نشان داده شده است، شکل موج
در شخصیتی که از انسجام کافی برخوردار است، “خود” همچنان سلطه‌ای بلا منازع ولی توأم با انعطاف دارد، یعنی اصل واقعیت حاکم است. در چهارچوب مدل گسسته فروید، همه نهاد و اکثر بخشهای خود و فراخود جزء ناخودآگاه به حساب می‌آید و فقط بخشهای کوچکی از خود و فراخود است که جزء خودآگاه یا پیش‌آگاه قرار می‌گیرد. (اتکینسون و همکاران، 1983، ترجمه براهنی و همکاران، 1378)
 رشد شخصیت
فروید معتقد بود که در 5 سال نخست زندگی فرد از چندین مرحله رشد می‌گذرد و هر مرحله
فواصل بین سنبله در نورون ها در آن محل نشانگر فرکانس هامونیک است. فواصل به صورت اعداد صحیح مضرب 2.5 میلی ثانیه نمایان می شوند. هر دو روش بدست آوردن اطلاعات ممکن است به سیستم شنوایی این امکان را بدهد که هامونیک 400 هرتز را تشخیص دهد.
سیستم شنوایی ممکن است شامل یک تشخیص دهنده ی الگو باشد و از فرکانس های موجود در عناصر حل شده، نواک پایین صدای پیچیده را تعیین کند. در اصل، تشخیص دهنده ی الگو سعی در پیدا کردن مجموعه ای از هامونیک ها دارد که بهترین مورد م
این سخن که اسطوره در ابتدا بخشی از واقعیت بوده است چندان پر بیراه نیست و حداقل رد پایی از واقعیت در هر اسطوره ای دیده می شود. نقطه آغازین هر اسطوره به تجربه فردی یا جمعی پدیده ای بر می گردد  که بنا به عللی تاثیری هیجانی و عمیق بر تجربه کنندگان آن وارد نموده است. این تاثیر به مرور ترکیبات دیگری به خود اضافه می کند و به در طی اعصار و قرون بر بار محتوایی آن افزوده می شود و چنین تغییر و تبدیلی ایستایی نداشته و گذشت زمان نه تنها به کاهش و حذف آنها دام
به گزارش اقتصادنیوز، وحید شقاقی‌شهر در گفت‌وگو با ایلنا، در مورد اهداف و دلایل افزایش قیمت بنزین گفت: هدف نخست اینکه دولت به دنبال کسب درآمدی برای افزایش سهم یارانه نقدی و بویژه پرداخت بسته‌های حمایتی به دهک‌های درآمدی پایین است و دولت در نظر دارد از محل اصلاح قیمت حامل‌های انرژی به هجده میلیون خانوار بسته‌ حمایتی ارائه کند.
وی ادامه داد: هدف دوم دولت این است که با افزایش قیمت حامل‌های انرژی تا حدودی جلوی قاچاق سوخت و افزایش مصرف انرژی
چرا وارد میشویم؟
کاربران اینترنت به طور فزاینده ای در شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک مشارکت می کنند.شبکه های اجتماعی یکی از ابزارهای مهم دیجیتال مارکتینگ است .بازی های اجتماعی آنلاین مانند کندی کراش، با شبکه انجمن ها بازی می کنند،‌ درباره پست های دوستانشان نظر می دهند، پیام های خود را بروز رسانی می کنند و مطابی را به اشتراک می گذارند.
به همین ترتیب،‌ برند ها به این سایت ها پیوسته اند و مطالبی اضافه می کنند و در تلاش برای گفتگو با مصرف کنندگ
بیش فعالی | ADHD
این اختلال یکی از اختلالات شایع و در عین حال با تشخیص سخت برای پزشکان است. اختلال بیش فعالی بیماری پیچیده ای است و اغلب تشخیص داده نمی شود. درباره کودکی که با چنین اختلالی تشخیص داده می شود ۳ علامت را نباید از یاد ببرید که شامل پرتحرکی، کمبود توجه و تمرکز و در نهایت اعمال تکانه ای (کارهای ناگهانی و غیرقابل پیش بینی) است.
زمانی که یک مشاور بتواند جزئیات لازم را از والدین و مدرسه به دست آورد می توان معیارهای لازم را در نظر گرفت.
علائ
مشاهده‌ی این مستند بی همتای نجومی را به هر انسان جویای خردی پیشنهاد میکنم. مستندی به ظاهر علمی ولی آکنده از مفاهیم بسیار عمیق اخلاقی؛ به این امید که شاید دیدن و درک آن برای ما ایرانیان گام و تکانه‌ای باشد رو به نیکی و صلح.
همچنین تشکر میکنم از John Boswell عزیز از رسانه‌ی Melodysheep که این اجازه را به من دادند تا این محصول را برگردان کرده و به دست فارسی زبانان برسانم.
ویدیو : Melodysheepاجرای زیرنویس : کامران صاحبی
[پ.ن 1: همیشه در مستندهای نجومی از گذشته تا ب
ماشین های کنترلی از جمله اسباب بازی‌هایی هستند که به علت تحرک فوق بالا و سرعت غیر قابل کنترل خود در فضاهای بسته بسیار آسیب پذیرند. بخصوص اگر کودکان در زمینه کنترل اسباب بازی ماشین کنترلی تازه وارد باشه و توانایی کنترل ماشین و تسلط کامل بر هدایت آن را نداشته باشد. آن موقع است که اسباب بازی بیچاره چپ و راست با دیوار و موانع برخورد میکند و رفته رفته مستهلک می شود. هرجند در اسباب بازی های درجه یک بدنه از مواد اولیه مقاوم تری تهیه می شود تا در براب

باید راجع به نظریه عدم قطعیتِ هایزنبرگ باهاتون صحبت کنم. بسیار بسیار بسیار ازش غافلید..
واضح اینکه فیزیک کوانتوم رو سوای از بطن زندگیمون میدونیم و خب ریدیم دیگه. من حالا فیزیک کوانتوم بارم نیستا هرچی هم بگم حرف اضافیه، ولی نظریه بیان میکنه که [جفت‌های مشخصی از خواص فیزیکی، مانند مکان و تکانه، نمی‌تواند با دقتی دلخواه معلوم گردد. به عبارت دیگر، افزایش دقت در کمیت یکی از آن خواص مترادف با کاهش دقت در کمیت خاصیت دیگر است. ] ویکی پیدیا که ای
یک مسئله‌ی دیگر در مورد مسجد عبارت است از هسته‌ی مقاومت. مقاومت وقتی گفته میشود، فوراً ذهن میرود به مقاومت نظامی و امنیّتی و امثال اینها. خب بله، آن هم قطعاً مقاومت است، امّا بالاتر از آن، مقاومت فرهنگی است. حصار فرهنگی، خاک‌ریز فرهنگی در کشور اگر سست باشد، همه‌چیز از دست خواهد رفت. من به شما عرض بکنم:  امروز بعد از ۳۷ سال، ۳۸ سال از پیروزی انقلاب، انگیزه‌ی دشمنان برای نفوذ در حصار فرهنگی از روز اوّل بیشتر است؛ نه اینکه کم نشده، قطعاً زیاد

از کجا بدانم کودکم بیش‌فعالی دارد یا نه
بیش فعالی در کودکان که موجب نگرانی والدین می شود و والدین می توانند با توجه به ۳ علائم مهم
ببینند که آیا فرزندشان این علائم را دارد یا ندارد و بعد به دنبال راهکار باشد.
فرقی ندارد منزل خودتان باشید یا جایی مهمان باشید، هر کجا می‌روید فرزندتان از سروکلۀ آدم‌ها یا از دیوار
بالا می‌رود! آرزو می‌کنید کاش می‌شد یک جا بند شود. مدام وسط حرف دیگران می‌پرد و نوبت بازی را
رعایت نمی‌کند.
شاید نزدیکان، دوستا
خربزه اسپانیایی یکی از عالی ترین میوه های تابستان در داخل و خارج از مرزهای ما است.
این طعم شیرین ، آبدار بودن و داشتن خاصیت ویتامین های بسیار بالا باعث می شود که خربزه میوه ای در این بخش از سال باشد و عطش را تسکین دهد و به ما کمک می کند تا آنچه را که بدن برای سلامتی لازم دارد فراهم کنیم.
انواع خربزه انواع مختلفی وجود دارد ، به عنوان مثال در Cinatur انواع مختلفی را پرورش می دهیم: Galia، Santa Claus، Canary and Cantaloupe.
به طور کلی می توان گفت که خربزه دارای خواص زیر
بازی درمانی یک تعامل کمکی بین کودک و بزرگسال اموزش دیده است که از طریق ارتباط نمادین در بازی ،در جست و جوی راه‌هایی برای کاهش اشفتگی هیجانی کودک است.به طوری که کودک در طی تعاملات بین فردی با درمانگر،پذیرش، تخلیه هیجانی، کاهش اثرات رنج اور، جهت دهی مجدد تکانه ها و تجربه هیجانی تصحیح شده را تجربه می کند (محمداسماعیل، 1388).
هدف از بازی درمانی ایجاد یک محیط صمیمانه و راحت است تا کودک بتواند در هنگام درمان از توانایی های خود در حل مشکلات بهره بگیر
کمک فنرها از مهمترین اجزای سیستم تعلیق خودرو هستند. فنرهای موجود در کمک فنرها با فشرده شدن، ضربه و تکانه های ناشی از ناهمواری های سطح جاده را جذب کرده و مانع آسیب رسیدن به بدنه اصلی خودرو می شوند. بازویی درون کمک فنرها وجود دارد که نیروی زیاد ذخیره شده در فنر را آهسته آزاد کرده و از جهش ناگهانی خودرو جلوگیری می نماید.
از نشانه های وجود اشکال در سیستم تعلیق می توان به نزدیک شدن کف خودرو به موانع خیابان از قبیل سرعت گیرو دست اندازها، شنیده شدن ص
اختلال تحریک (انتخاب پوست) چیست؟
هر چند وقت یک بار انتخاب بر روی زخم یا برآمدگی غیر معمولی نیست. اما برای برخی افراد ، چیدن می تواند مزمن شود. برداشت مکرر می تواند زخمهای موجود را تحریک کرده و حتی باعث شکل گیری موارد جدید شود. این می تواند باعث ایجاد زخم اضافی شود و منجر به جای زخم شود.
این انتخاب مداوم می تواند به وضعیتی به نام اختلال در برداشت پوست یا خارج شدن از بدن تبدیل شود. مبتلایان به این عارضه پوست خود را از روی عادت یا تکانه انتخاب می کن
پایان نامه دانشگاهی : مدل شخصیتی بار-آنمدل شخصیتی بار-آن
در سال ۱۹۸۰ بار –­آن به بررسی مهارت­ها و توانایی­های غیر شناختی علاقه­مند شد و واژه­ی «بهره­ی هیجانی» را برای توصیف نظریه خود برگزید. الگوی او یک الگوی چند عاملی است و در دسته­ی نظریه­ های ترکیبی هوش هیجانی قرار دارد. بار-آن هوش هیجانی را مجموعه ­ای از مهارت­های غیر شناختی می­داند که بر توانایی فرد در رویارویی خواسته­ ها و فشارهای محیطی تأثیر می­گذارد.
بار- آن در الگوی صفت شخصیتی از ه
شاید بتوان خلاصه سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را در یک جمله خلاصه کرد «رهایی
کشور از پول نفت و وابستگی آن به مالیات برآمده از فعالیت‌های اقتصادی
سالم». این جمله می‌تواند ما را در بودجه ریزی و سیاست‌گذاری کمک شایانی
کند. از زمان کشف نخستین منابع نفتی در مسجد سلیمان توسط دارسی، تا کنون
بودجه و درآمد کشور به پول نفت وابسته بوده است و زمانی که درآمدهای نفتی
افزایش یافته، دولتمردان سرازپا نشناختند و زمانی هم قیمت آن کاهش یافت و
یا تکانه‌هایی
دامنۀ آموزش

7254

به قلم دامنه. به نام خدا. مادر روزنامه مطالعه می‌کرد. بچه‌اش گفت بیا بازی کنیم. مادر که گرمِ خواندن بود و وقتِ بازی‌کردن نداشت، قسمتی از روزنامه را _که نقشه‌ی جهان در آن بود_ چندین تکّه کرد و به بچه داد و گفت: این تکّه‌ها را مانند پازل جور کن.

منبع عکس

بچه کمی بعد، جور کرد. مادر با شگفتی پرسید تو که نقشه‌ی جهان را بلد نبودی چه‌جوری، جور کردی؟ بچه جواب داد: من که جهان را درست نکردم، آدم‌های پشت روزنامه را جور کردم. جهان خو
تفاوت میان راهبند های هیدرولیک و الکترومکانیک در ماهیت کارکرد و نحوه قدرت گرفتن سیستم برای تکانه یا حرکت دادن بازوست .
در سیستم های الکترومکانیک از یک الکترو موتور با یک خروجی ثابت استفاده میشود که این خروجی توسط یک گیربکس مناسب به تعداد دور در دقیقه ی دلخواه کاهش داده شده و در عوض قدرت این گشتاور افزایش میابد.
در این سیستم به دلیل استفاده از دو قطعه مکانیکی خود حاوی قطعات فلزی بسیاری هستند در بهترین شرایط استهلاک سیستم بالای 30 درصد میباشد.
تفاوت میان راهبند های هیدرولیک و الکترومکانیک در ماهیت کارکرد و نحوه قدرت گرفتن سیستم برای تکانه یا حرکت دادن بازوست .
در سیستم های الکترومکانیک از یک الکترو موتور با یک خروجی ثابت استفاده میشود که این خروجی توسط یک گیربکس مناسب به تعداد دور در دقیقه ی دلخواه کاهش داده شده و در عوض قدرت این گشتاور افزایش میابد.
در این سیستم به دلیل استفاده از دو قطعه مکانیکی خود حاوی قطعات فلزی بسیاری هستند در بهترین شرایط استهلاک سیستم بالای 30 درصد میباشد.
دامنۀ آموزش 
۷۲۵۴
به قلم دامنه. به نام خدا. مادر روزنامه مطالعه می‌کرد. بچه‌اش گفت بیا بازی کنیم. مادر که گرمِ خواندن بود و وقتِ بازی‌کردن نداشت، قسمتی از روزنامه را _که نقشه‌ی جهان در آن بود_ چندین تکّه کرد و به بچه داد و گفت: این تکّه‌ها را مانند پازل جور کن.

منبع عکس

بچه کمی بعد، جور کرد. مادر با شگفتی پرسید تو که نقشه‌ی جهان را بلد نبودی چه‌جوری، جور کردی؟ بچه جواب داد: من که جهان را درست نکردم، آدم‌های پشت روزنامه را جور کردم. جهان خو
دامنۀ آموزش 
۷۲۵۴

منبع عکس

خودکنترلی
کنترل و خود کنترلی از مهمترین ابزارها و وسایل، برای نیل به اهداف سازمانی( کارایی و اثربخشی) و اهداف فردی و الهی( در ابعاد معنوی) است.در
این میان الگوگیری از نظام‏‌‌های مطلوب مدیریتی در دوران رهبری ایمه‏ی
اطهار علیهم السلام نیز از اهمیت خاصی برخوردار است؛ به خصوص دوران پر برکت
حکومت و مدیریت الهی امام على( ع )، که یکی از نمونه‏‌‌های عالی و عینی
مدیریت مطلوب می‌باشد.این پژوهش گویای این حقیقت است که راهکارهای
تقویت خودکنترلی ا
«خانواده‌ی من هیچ‌وقت پول نداشت و همه‌چیز به‌سختی به‌دست می‌آمد. زمانی‌که من موفق شدم هزینه‌ها‌ی مدرسه‌ی کسب‌وکارم را پرداخت کنم، همسر سابقم من را از خانه بیرون کرد. آخرین سرمایه گذاری های پرخطری که انجام دادم، به‌شدت شکست خوردند و مجبور شدم برای تأمین هزینه‌های مدرسه‌ی فرزندم خانه‌ی ساحلی‌ام را بفروشم. چه زمانی قرار است برای من اتفاق خوبی بیفتد؟ کی قرار است من میلیونر شوم؟» اینها داستان‌‌هایی بود که مشتری‌ام برایم تعریف می‌
آرتروز (به فرانسوی: Arthrose) یا اُستئوآرتریت (به انگلیسی: Osteoarthritis) بیماری بسیار شایعی است که در تمام مناطق جغرافیایی دیده می‌شود. به این بیماری، ورم مفاصل و استخوان‌ها و آماس مفصلی‌استخوانی هم گفته می‌شود.
آرتروز یک بیماری تخریبی پیش‌رونده در غضروف مفاصل است ولی علی‌رغم نام‌گذاری آن، یک بیماری التهابی نیست (بر خلاف روماتیسم مفصلی) چون التهاب در این بیماری یک عارضه ثانویه می‌باشد.
در آرتروز تحلیل غضروف مفصلی و درگیری استخوان زیر غضروفی دا
اختلال تحریک (انتخاب پوست) چیست؟

علائم و نشانه ها
علل
بیماریهای همزمان
تشخیص
مدیریت
چشم انداز
مقابله و پشتیبانی
استخراج چیست؟هر چند وقت یک بار انتخاب بر روی زخم یا برآمدگی غیر معمولی نیست. اما برای برخی افراد ، چیدن می تواند مزمن شود. برداشت مکرر می تواند زخمهای موجود را تحریک کرده و حتی باعث شکل گیری موارد جدید شود. این می تواند باعث ایجاد زخم اضافی شود و منجر به جای زخم شود.
این انتخاب مداوم می تواند به وضعیتی به نام اختلال در برداشت پوست
ارتکاب سرقت در مبتلایان به اختلالات روانی
انسان موجودی اجتماعی است و سازگاری اجتماعی برای داشتن عملکرد متناسب و سالم ضروری بوده و از ملاکهای مهم بهداشت روانی محسوب می شود در هر اجتماعی از بایدها و نبایدها به صورت مقررات موازین و معبارهای ارزشی و بویژه قوانین، برای برقراری نظم اجتماعی وجود دارد و رفتار سازگارانه مستلزم هماهنگی با این معیارهاست.
صولا مراجع قانونگذاری در هر اجتماع مجموعه ای از رفتارهایی را که افراد ملزم به انجام آن یا اجتن
Advanced Design System یا ADS‎‎ به عنوان قدرتمندترین محصول شرکت Keysight EEsof EDA، یک نرم افزار تحلیل Microwave بوده که ابزار طراحی قدرتمندی را در اختیار مهندسان RF/Microwave، طراحان DSP و طراحان سیگنال ترکیب شده قرار می دهد.
این برنامه شامل کتابخانه ای از قطعات معمول مانند المان های فشرده، خطوط انتقال، Power Splitter ها، هایبریدها، دیودها، ترانزیستورها، منابع و غیره بوده که از آن ها برای ساخت و شبیه سازی یک مدار یا سیستم استفاده می شود. نتایج خروجی هایی مانند: پارامترهای S،
تحریک عضلات الکتریکی (ELECTRIC MUSCLE STIMOULATION) چیست ؟EMS استخراج انقباض عضلات با استفاده از تکانه های الکتریکی است .آیا بیش از حد علمی به نظر می رسد ؟ اما در واقع کاملاً ساده است !پالس ها توسط یک دستگاه ایجاد می شوند و از طریق الکترود به سطح پوست بالای عضلات می رسد تا تحریک شوند . پالس ها باعث انقباض عضلات می شوند ، بنابراین نتیجه شبیه به حرکت واقعی طبیعی و انقباض منظم ماهیچه ها است.
تمرین XBODY EMS می تواند برای ساختن و تقویت ماهیچه ها مورد استفاده قرار گیر
زیتون میوه ی درخت زیتون بوده و اگرچه
اندازه ی کوچکی دارد، اما سرشار از ویتامین ها و موادمعدنی مفید است. هر دو زیتون
سبز و سیاه حاوی موادمغذی ارزشمندی می باشند.خواص زیتون شور نیز فراوان است
و همچنین برای مصرف کنار غذای ایرانی خیلی خوشمزه است. 
ویتامین E
زیتون پرورده حاوی ویتامین E
است که به عنوان یک آنتی اکسیدان محلول در چربی قدرتمند عمل کرده و از غشای سلولی
و سایر بافت ها در برابر آسیب رادیکال های آزاد محافظت می کند. این ویتامین همچنین
در تشکی
سیستم کیسه هوا یکی از جدیدترین سیستمهایی است که در اکثر خودروهایی که استاندارد های جهانی را رعایت می نمایند به کار می رود کیسه هوا نقش بسیاری در تصادفات بازی می نماید در حال حاضر کمربند ایمنی کمربند سفت کن و کیسه هوا موثرترین سیستمهای محافظت در هنگام تصادف شدید به شمار می روند وقتی سرعت اتومبیل از 40 کیلومتر در ساعت بیشتر باشد کمربند به تنهایی کافی نیست تحقیقات پس از حوادث رانندگی نشان داده است که در 68 درصد موارد کیسه هوا سطح خوبی را تامین م
درجات شهدا با هم برابر نیست. گاه در ادبیات دینی ما به کسانی که بر اثر سوانح طبیعی کشته می شوند نیز شهید گفته می شود. مردی هم که در طلب روزی حلال و تأمین معاش خانواده از خانه خارج شده و جانش را در این راه از دست می دهد اجر شهید را دارد؛ اما جایگاه این دو با هم مساوی نیست، چه برسد کسی که توسط دشمن به شهادت می رسد مثلا در جریان حمله هوایی و توپخانه ای به مناطق مسکونی، اینها با شهید میدان جنگ که حتی پیکرش نیاز به غسل و کفن ندارد همسان نیستند. شهید در غ
از حدود یک هفته اخیر شاهد کاهش قیمت آهن آلات در بازار آهن بوده ایم بطوری که این کاهش قیمت موجب شد تا بازار شکلی جدید به خود گرفته و شاهد افزایش نسبی سطح معاملات باشیم.به گزارش آهن آیرون در اخبار بازار آهن ، طی گزارشات بدست آمده از وضعیت بازار آهن سوی بسیاری از کارخانجات تولیدی مقاطع آهن، قیمت میلگرد آجدار بیشترین افت قیمت را در میان دیگر محصولات فولادی داشته است. اگرچه قیمت قوطی پروفیل نیز کاهش نسبتا مناسبی داشته است. دیگر محصولات فولادی
نظیر سرعت در نسبیت خاص می‌شود چهار-سرعت، یک چهاربردار که مولفه صفر یا زمانی آن dt/ds است و مولفه مکانی آن dx/ds که ds تغییر ساعت متحرک است و در رابطه معروف متریک صدق می کند:
ds2=dt2-dx2
با وجود این که چهار سرعت قرار است نقش سرعت را بازی کند و ضرب جرم در چهار سرعت است که چهارتکانه را شکل می‌دهد اما تفاوت‌هایی جدی در نسبیت خاص وجود دارد: اولین تفاوت این است که اندازه چهارسرعت (اندازه مینکوفسکی) همیشه ثابت است! در حالی که در دنیای کلاسیک سرعت آشکارا تغییر م
مدارهای نورونی در این زمینه شکل گرفته است.
نخستین روش درمانی مبتنی بر تغییر در مدارهای نورونی درگیر عبارت است از؛ بهبود واکنش پذیری سوگیرانه به تهدید از طریق آموزش[۲۸]. اینطور به نظر می رسد که آموزش مکرر افراد مورد مطالعه  برای برگرداندن توجه خود از محرکهای تهدیدآمیز، بتواند باعث بهبود سوگیری توجه و نشانه های بالینی در چندین اختلال اضطرابی گردد (هالیون و روسکیو[۲۹]، ۲۰۱۱؛ هاکاماتا[۳۰] و همکاران، ۲۰۱۰). چنین مداخلاتی که مبتنی بر کامپیوتر هس
ظاهراً کم‌تر از ۱۰ روز تا آخرین مهلت الحاق کامل ایران به‌گروه ویژه‌ی اقدام مالی باقی مانده‌است؛ با این حال، کم‌تر خبری از این قضیه منتشر نمی‌شود: اخبار نوعاً حول برف، ۲۲ بهمن و، البته، دعواهای زرگری متنوع درباره‌ی انتخابات مجلس دور می‌زنند؛ و این یعنی خبرهایی هست.
قاعدتاً جمهوری‌اسلامی در ادامه‌ی مسیری که سال‌هاست آغاز کرده‌است، ناگزیر است پرونده‌ی فَتْف را نیز ببندد؛ هم‌چنان‌که پرونده‌ی ظرفیت هسته‌ای‌اش را بست، و در مورد نق
ظاهراً کم‌تر از ۱۰ روز تا آخرین مهلت الحاق کامل ایران به‌گروه ویژه‌ی اقدام مالی باقی مانده‌است؛ با این حال، کم‌تر خبری از این قضیه منتشر نمی‌شود: اخبار نوعاً حول برف، ۲۲ بهمن و، البته، دعواهای زرگری متنوع درباره‌ی انتخابات مجلس دور می‌زنند؛ و این یعنی خبرهایی هست.
قاعدتاً جمهوری‌اسلامی در ادامه‌ی مسیری که سال‌هاست آغاز کرده‌است، ناگزیر است پرونده‌ی فَتْف را نیز ببندد؛ هم‌چنان‌که پرونده‌ی ظرفیت هسته‌ای‌اش را بست، و در مورد نق

مقاله شوک‌های رابطه مبادله و تراز تجاری در ایران
 مقاله بررسی رفتار سپرده‌گذاران بلندمدت نسبت به تغییرات نرخ بهره بانکی
 مقاله برآورد اثر متغیرهای اقتصاد کلان بر انفاق
 مقاله پویایی تمرکز صنعتی در صنایع کارخانه‌ای ایران

مقاله بررسی اثرات نقدینگی بر نوسان قیمت مسکن در کشورهای نفتی و غیرنفتی
 مقاله ارزیابی عملکرد تعدیل‌شده نسبت به ریسک صندوق‌های مشترک در ایران
 مقاله بررسی عوامل مؤثر بر قیمت مسکن در ایران با استفاده از داده‌ه

مقاله شوک‌های رابطه مبادله و تراز تجاری در ایران
 مقاله بررسی رفتار سپرده‌گذاران بلندمدت نسبت به تغییرات نرخ بهره بانکی
 مقاله برآورد اثر متغیرهای اقتصاد کلان بر انفاق
 مقاله پویایی تمرکز صنعتی در صنایع کارخانه‌ای ایران

مقاله بررسی اثرات نقدینگی بر نوسان قیمت مسکن در کشورهای نفتی و غیرنفتی
 مقاله ارزیابی عملکرد تعدیل‌شده نسبت به ریسک صندوق‌های مشترک در ایران
 مقاله بررسی عوامل مؤثر بر قیمت مسکن در ایران با استفاده از داده‌ه

هر چند کوزکو بی اعصاب و بی ادبه، اما یه وقتایی واقعا واکنش های اونو دوست دارم نشون بدم به بعضی مدل فکرا و حرفها!
یه چنتایی «چقد احمقید آخه!» گیر کرده تو گلوم!

خیلی مهمه آدم بتونه تفکیک بدون تعصب بکنه، دو دو تا چهار تا داشته باشه، حرف منطقی و غیرمنطقی رو از هم سوا کنه. دو زار فکر کنه!
مساله اینه وارد مصادیق که آدم میشه با یه عالمه احمق طرف میشه که اصراااار دارن حرفشون درسته. بعد چهار تا سوال ازشون بکنی سر و ته فکراشون با هم نمیخونه.
با اینکه این
بیماری روانی (به انگلیسی: Mental disorder) به گروهی از بیماری‌ها گفته می‌شود که با تأثیر بر تفکر و رفتار٬ باعث ایجاد ناراحتی برای فرد مبتلا یا ایجاد ناتوانی در وی می‌شوند. علت بیماری‌های روانی به خوبی شناخته شده نیست ولی آنچه مسلم است این است که عوامل ژنتیک، استرس‌های مختلف و نوع تعامل فرد با دیگران در ایجاد یا بروز آن‌ها مؤثر است. افسردگی، اضطراب، وسواس، اختلال دوقطبی و اسکیزوفرنیا از جمله این اختلالات هستند.
تاریخچه
برای قرن‌ها با بیمارانی
نمی‌دانم چرا میانگین تعداد صفحات و تعداد کلماتی که در یک روز می‌خوانم و می‌نویسم در این یک هفته این‌قدر زیاد شده. هم‌زمان مجله‌ی ناداستان و ناصر ارمنیِ امیرخانی و نیایش چرنوبیلِ الکسیویچ را پیش می‌برم. شروعِ نوشتنِ یک داستانِ کوتاهِ کوتاه دیگر و دیدن سخرانی‌های همایشی که سه مطلب قبل ازش یاد شد را هم به کارهای روزانه‌ام اضافه کنید. قسمت بزرگی از ذهن‌م هم ناخودآگاه درگیر برنامه‌ریزی برای تابستان است. قسمت دیگری هم درگیر نشریه‌ی تک
داستان سگره و پیچیونی رو امروز می‌خوندم. جریان اینه که سگره یکی از کساییه که به برکلی ( کالیفورنیا) دعوت میشه تا پادذره‌ی پروتون رو توی شتاب‌دهنده‌ی Bevatron پیدا کنه. که اون زمان بزرگترین شتاب‌دهنده تو دنیا بوده. خلاصه... این آقای سگره میره اونجا و میگه ما باید سرعت یا تکانه‌ی این ذره رو اندازه بگیریم، تا بتونیم ثابت کنیم چنین ذره‌ای وجود داره. ولی چجوری اندازه بگیریم؟ خدا میدونه! تا اینکه یه نفر به اسم اُرسته پیچیونی وارد آزمایشگاه میشه و ی
عوامل مهم سیاسی تاثیرگذار بر قیمت دلار در روزهای گذشته که بیشتر شامل نتیجه دیدار نخست وزیر ژاپن با سران کشور و پس از آن حمله به نفتکش های دریای عمان بود خیلی سریع سبب اولین تکانه ها در این بازار شد. در این بین اتهامات وارده از سوی آمریکا به ایران در پی این حمله و ناامیدی از کاهش تنش میان ایران و آمریکا مساله ای بود که به واسطه تاثیرگذاری مستقیم دلار بر قیمت محصولات فولادی موجب بالا رفتن قیمت ها شد. اما همان طور که داده های موجود نشان می دهند، ب
در این مطلب محصولاتی را به شما معرفی می کنیم که برای خلاص شدن از بوی بد بدن به شما کمک می کنند:
 روش های خانگی از بین بردن بوی بد عرق بدن, درمان بوی بد بدن در طب سنتی

1. روغن نارگیل
روغن نارگیل یکی از مؤثرترین محصولاتی است که می تواند عطر و بویی دلپذیر به بدن شما ببخشد. خواص ضد میکروبی آن رشد سلولها را محدود می کند، در حالی که اسید لوریک موجود در ترکیب آن بوی بدن را از بین می برد. البته ، خود عرق از بین نمی رود.
توصیه می شود بعد از دوش گرفتن روغن را
تا هفته پیش از سهراب شهید ثالث فیلمی ندیده بودم. یک بار تلویزیون طبیعت بی جانش را نشان داده بود. 15 دقیقه ای از فیلم را دیده بودم. کند بود و رهایش کرده بودم. هفته ی پیش توی دانشگاه تهران فیلم "در غربت"ش را نمایش دادیم. در غربت یک فیلم مهاجرتی بود: حضور مهاجران ترک در آلمان سال های دور. به بهانه ی موضوع مهاجرت نشستیم به تماشای فیلم. 
فیلم کندی بود. شرط می بندم اگر قرار بود تنهایی بنشینیم به تماشای فیلم خسته می شدیم. وسطش یا رها می کردیم یا می زدیم جلو

این روزها، با آمدن فناوری های جدید به ورزش، به این محدودیت ها پاسخ داده شده است. فناوری ورزشی EMS که به سرعت در جامعه ی ایران در حال گسترش است توانسته محدودیت زمان و کمبود فعالیت بدنی را از بین ببرد.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ چالش وقت نداشتن و اضافه وزن و کمی فعالیت بدنی، هر 3 باهم در جامعه فراگیر است. بسیاری از افراد شاغل، به دلیل ساعت های طولانی نشستن پشت صندلی و شرایط کار، فرصتی برای فعالیت بدنی و ورزش ندارند و از سوی دیگر افرادی هم که اض
ایالات متحده امریکا
قوی‌ترین زمین لرزه در ۲۵ سال گذشته ایالت کالیفرنیای آمریکا را لرزاند

زمین لرزه ای به قدرت ۶.۴ در مقیاس ریشتر روز پنجشنبه ایالت کالیفرنیای آمریکا را لرزاند.مرکز این زلزله در نزدیکی شهر ریج کرست در ۱۷۵ کیلومتری شمال شرقی لس آنجلس بود. اداره آتش نشانی منطقه کرن در ایالت کالیفرنیا اعلام کرده که در حال امدادرسانی در حدود ۲۰ محل مختلف است.
شهردار ریج کرست از وقوع چند پس لرزه در منطقه خبر داده است. بنا به گزارشها شماری از ساخت
۳)بین سبک استبدادی و مسئولیت پذیری نوجوانان رابطه وجود دارد.
۱-۶- تعاریف
۱-۶-۱- تعریف مفهومی
شیوه های فرزند پروری:  به روش هایی که والدین برای فرزندان خود اعمال می کنند که در شکل گیری و رشد آنان در دوران کودکی و نوجوانی و پس از آن اثر گذار می باشد این سبک های تربیتی خود شامل : سبک های مستبدانه ، سهل گیرانه ، پذیرنده.
شیوه های مستبدانه : والدین قوانین خود را به صورت انعطاف ناپذیری به فرزندان تحمیل می کنند از نظر تربیتی خشن و تنبیه گرند کودک خود را
NASAبه دنبال ایجادبسترحیات موجودات برروی سیاره زمین بود.شهاب سنگ هاازنگاه دانشمندان فقط مدفوع خشک شده بزرگ وکوچک محسوب میشدند.برنامه اول این بودکه ازلیزرجهت دفع شهاب سنگ های بزرگ که خطربرخوردبازمین دارنداستفاده شود.شهاب سنگ هاازسیاه چاله خارج میشدندوپرتاب میشدنددرفضای فاضلابی مانندجهان زیستی.انگارواقعابهشت وجهنم وتفاوت زمان ومکان درزمین وجهنم وبهشت مفهوم داشته باشد.مطابق بااقدام انهدام شهاب سنگ بزرگ زمین درمدارخودباقی میماند.اماNASA
هیجانی مؤلفه‌ی مرکزی این اختلال می‌باشند و نباید صرفاً آن‌ها را مرتبط با این اختلال یا ناشی از اختلال‌های همبود با ADHD دانست . مارتل[۴۵] (۲۰۰۹) بیان می‌کند که خودکنترلی هیجانی شامل حداقل دو گام است: نخست، بازداری واکنش‌های هیجانی که به‌وسیله‌ی رخدادها برانگیخته می‌شوند و گام دیگر خود­نظم­جویی وضعیت هیجانی به‌طوری‌که ازلحاظ اجتماعی برای رسیدن به اهداف بلندمدت متناسب‌تر باشد. پژوهش‌های انجام‌شده در زمینه­ تصویربرداری عصبی نیز نش
NASAبه دنبال ایجادبسترحیات موجودات برروی سیاره زمین بود.شهاب سنگ هاازنگاه دانشمندان فقط مدفوع خشک شده بزرگ وکوچک محسوب میشدند.برنامه اول این بودکه ازلیزرجهت دفع شهاب سنگ های بزرگ که خطربرخوردبازمین دارنداستفاده شود.شهاب سنگ هاازسیاه چاله خارج میشدندوپرتاب میشدنددرفضای فاضلابی مانندجهان زیستی.انگارواقعابهشت وجهنم وتفاوت زمان ومکان درزمین وجهنم وبهشت مفهوم داشته باشد.مطابق بااقدام انهدام شهاب سنگ بزرگ زمین درمدارخودباقی میماند.اماNASA
نمی‌دانم چرا میانگین تعداد صفحات و تعداد کلماتی که در یک روز می‌خوانم و می‌نویسم در این یک هفته این‌قدر زیاد شده. هم‌زمان مجله‌ی ناداستان و ناصر ارمنیِ امیرخانی و نیایش چرنوبیلِ الکسیویچ را پیش می‌برم. شروعِ نوشتنِ یک داستانِ کوتاهِ کوتاه دیگر و دیدن سخرانی‌های همایشی که سه مطلب قبل ازش یاد شد را هم به کارهای روزانه‌ام اضافه کنید. قسمت بزرگی از ذهن‌م هم ناخودآگاه درگیر برنامه‌ریزی برای تابستان است. قسمت دیگری هم درگیر نشریه‌ی تک

تحریک الکتریکی عضلات نسلی مدرن در ورزش های امروزی می باشد که در سال های اخیر طرفداران بسیار زیادی داشته و در بین ورزشکاران و بدن سازان از محبوبیت خاصی برخوردار است.
در دستگاه های الکتریکی ESM (Electrical Muscle Stimulation) شما با پوشیدن لباس مخصوص به دستگاه وصل می ‌شوید و این دستگاه تکانه (ضربه های) الکتریکی را در فرکانس های پایین در مدت کوتاهی به طور مداوم از طریق پدها به عضلات شما وارد می‌ کند و از این طریق همه ی عضلات دچار انقباض خواهند شد، که نتیجه آن
1. سراغ کانال بانویی دیگر
رفته‌ و شروع کرده‌ام به ناخنک زدن. (1)

مطلبی گذاشته با عنوان «جزم و
لذت» و نوشته:
به «کلّمینی یا حمیرا» که می‌رسم
زانوانم سست می‌شود. در پی آن نیستم و نبودم هرگز که راوی آن ثقه است یا نه. فقط
خودش را می‌بینم، نه در هیئت هاله و نور و شبح، در هیئت مردی واقعی که از تف آفتاب
به سایه‌سار زن محبوبش پناه گرفته؛ چون شاطری که عرق از چهره و گره از جبین
برگرفته تا دمی دور از تنور بنشیند. می‌نشیند و می‌گوید با من حرف بزن. حرف بزن و
حسن رشوند طی یادداشتی در روزنامه جوان نوشت : رهبر انقلاب اسلامی در پیام نوروزی خود، با اشاره به نام‌گذاری سال 98 به رونق تولید و تحرکات مثبت انجام گرفته در سال گذشته، سال 99 را به نام جهش تولید نام‌گذاری کردند و درباره چرایی نام‌گذاری امسال به جهش تولید فرمودند:
«.. سال گذشته گفتیم «رونق تولید»، امسال بنده عرض می‌کنم «جهش تولید»؛ امسال سالِ جهشِ تولید است. این شد شعار امسال؛ کسانی که دست‏اندرکار هستند جوری عمل کنند که تولید ان‏شاء‏الله جه

روانشناسی رنگ ها | اثر روانشناسی رنگ ها در زندگی
در مورد روانشناسی رنگ ها و تاثیر آن در زندگی چه می دانید؟ رنگ، یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر زندگی انسان ها است و نقشی اساسی در ایجاد ارتباط میان انسان و محیط اطراف ایفا می کند. می توان گفت انسان ها و رنگ ها زیرمجموعه ای از نظام کل جهان می باشند که دائماً در حال تعامل و تعادل با یکدیگر هستند. جالب است بدانید که رنگ ها تاثیر بارزی در روحیات و به طور کلی زندگی تان ایفا می کنند؛ به همین دلیل

جاذبه یکی از نیروهای اساسی طبیعت است، اما برخی معتقدند که این نیرو می‌تواند تنها یک توهم باشد. گرانش یا جاذبه، یک پدیده طبیعی است که در آن همه اجسام دارای جرم یکدیگر را جذب می‌کنند.
به گزارش ایسنا، جاذبه یکی از پدیده‌های مورد مطالعه در علم است. همچنین یک نیروی اساسی در جهان است، اما این پدیده چیست؟ ما در هر روز از زندگی خود این پدیده را تجربه می‌کنیم و در واقع بدون گرانش بدن دستخوش تغییرات جالبی می‌شود. پنج حقیقت جالب درباره گرانش یا جاذ
فواید و مضرات مصرف هندوانه چیست؟
فواید و مضرات مصرف هندوانه ،علیرغم اعتقاد رایج که هندوانه فقط آب و شکر است ، هندوانه در واقع یک ماده غذایی مغذی متراکم است. 
مقادیر زیادی ویتامین ها ، مواد معدنی و آنتی اکسیدان ها و فقط تعداد کمی کالری را تأمین می کند.
هندوانه با تابستان و پیک نیک و دلایل خوب مترادف شده است.
 کیفیت طراوت و طعم شیرین آنها به مقابله با گرما کمک کرده و دسرعالی را فراهم می کند.
در کنار طالبی ، هندوانه عضو خانواده گیاهشناسی Cucurbitaceae
پایان نامه : دیدگاه  ها : رویکرد روان شناختی – سلامت روانشناختیدیدگاه  ها : رویکرد روان شناختی – سلامت روانشناختی
دیدگاه لورنز  
لورنز پایه گذار شاخه گردار شناسی در رشته زیست شناسی است . کردار شناسی از لحاظ لغوی به معنای خلق و منش است ، اما امروز به معنای مطالعه علمی رفتار حیوانات است . انسان دارای سلامت روانشناختی از دیدگاه لورنز کسی است که حداکثر استفاده را از عقل و خرد می نماید ، نسبت به تکانه های پرخاشگرانه اش اگاهی دارد و انها را در جهت
گن های ساعت شنی اصل و فیک؛تاپی و شکمی09386932322
روش های زیادی برای خلاص شدن از شر اضافی وجود دارد. یکی ازگن ساعت شنی تاپی موثر برای کاهش وزن شکم است. در ترکیب با رژیم و ورزش ، به شما امکان می دهد سریع بدن را پاک کنید ، از چاقی نجات پیدا کنید ، سلامت کلی را بهبود می بخشد. بررسی های مثبت پزشکان در مورد آن ، بسیاری از افراد چاق را ترغیب به انتخاب این روش خاص از دست دادن وزن و افزایش شکمبند ساعت شنی وزن می کند.کمربند برای کاهش وزن
این محصول مناسب و کاربردی
انسان­ تنها در کنترل محیط نیست بلکه فرایند­های شناختی نقش مهمی در رفتار آدمی دارند. عملکرد و یادگیری انسان متأثر از گرایش­های شناختی، عاطفی و احساسات، انتظارت ، باور­ها و ارزش­هاست. انسان موجودی فعال است و بر رویداد­هی زندگی خود اثر می­گذارد. انسان تحت تأثیر عوامل روان­شناختی است و به طور فعال در انگیزه ­ها و رفتار خود اثر می­گذارد. بر اساس نظریه «بندورا» افراد نه توسط نیروهای درونی رانده می­شوند، نه محرکهای محیطی آنها را به عمل سوق می­ د
سیستم کیسه هوا یکی از جدیدترین سیستمهایی است که در اکثر خودروهایی که استاندارد های جهانی را رعایت می نمایند به کار می رود کیسه هوا نقش بسیاری در تصادفات بازی می نماید در حال حاضر کمربند ایمنی کمربند سفت کن و کیسه هوا موثرترین سیستمهای محافظت در هنگام تصادف شدید به شمار می روند وقتی سرعت اتومبیل از 40 کیلومتر در ساعت بیشتر باشد کمربند به تنهایی کافی نیست تحقیقات پس از حوادث رانندگی نشان داده است که در 68 درصد موارد کیسه هوا سطح خوبی را تامین م
تغییر و تحول بخشی از خصوصیات جوامع و فرهنگ‌های مختلف است. حتی جوامع به اصطلاح ایستا و ابتدایی گذشته هم حدی از تغییرات را پذیرا بودند و اینگونه نبود که به طور مطلق ایستا باشند. تغییر و تحولات اجتماعی و فرهنگی جوامع تا امروز ادامه داشته و پرشتاب به سوی آینده در حال تغییر است. جامعه و فرهنگ ایران نیز از گذشته شاهد این تغییر و تحولات بوده است. ایران به عنوان یک کانون تمدنی کهن در گذشته یکی از خاستگاههای فرهنگی بوده است که تا کیلومترها دور از جغرا
چگونه خون از طریق قلب حرکت می کند؟
با ضربان قلب ، از طریق سیستم رگهای خونی به نام سیستم گردش خون ، خون را پمپ می کند. عروق ، لوله های عضلانی الاستیک هستند که خون را به هر قسمت از بدن منتقل می کنند.
خون ضروری است. علاوه بر حمل اکسیژن تازه از ریه ها و مواد مغذی به بافت های بدن ، مواد زاید بدن از جمله دی اکسید کربن را نیز از بافت ها دور می کند. این برای ادامه زندگی و ارتقاء سلامت همه قسمتهای بدن ضروری است.
سه نوع رگ اصلی وجود دارد:
    شریان ها: آنها با
چگونه خون از طریق قلب حرکت می کند؟
با ضربان قلب ، از طریق سیستم رگهای خونی به نام سیستم گردش خون ، خون را پمپ می کند. عروق ، لوله های عضلانی الاستیک هستند که خون را به هر قسمت از بدن منتقل می کنند.
خون ضروری است. علاوه بر حمل اکسیژن تازه از ریه ها و مواد مغذی به بافت های بدن ، مواد زاید بدن از جمله دی اکسید کربن را نیز از بافت ها دور می کند. این برای ادامه زندگی و ارتقاء سلامت همه قسمتهای بدن ضروری است.
سه نوع رگ اصلی وجود دارد:
    شریان ها: آنها با
بازاریابی و
فروش بیمه عمر

«بررسی روشهای تبلیغاتی
اثربخش»

توجه و نگرش صحیح به بازاریابی و فروش، کلید موفقیت
کارآفرینان و کسب ­وکارها در دنیای بازاریابی و فروش امروزی است. شرکت­ها از مجرای بازاریابی توانسته اند
محصولات و ایده های جدید خود به بازار عرضه کنند، آنها را در ذهن و سبد مشتریان
هدف قرار دهند و زندگی را برای مردم راحت­تر کنند. در واقع، قلب یک کسب­ وکار، با
تکانه­ های بازاریابی می‌تپد و ضربان آن، به بازاریابی موفق وابسته است. چتر
نخستین یادداشت این وبلاگ در سال جاری، درباره‌ی سیل ویران‌گری بود که چند استان کشور را درنوردیده‌بود؛ در آغاز آن نوشته، چنین اشاره کرده‌بودم:
درباره‌ی سیل فراوان نوشته‌اند؛ انواع خبرها و تحلیل‌ها، درباره‌ی علل بروز سیل و تعلل مسئولان و به‌جان هم افتادن این و آن درباره‌ی این‌که مقصر کی‌ست و چه باید کرد و چه نباید کرد و غیر ذالک، هر ثانیه منتشر می‌شود و چونان سیلی پُرشتاب می‌آید و می‌رود. واکنش‌های احساسی و هیجان‌زده البته طبیعی‌
خرید پایان نامه : تاریخچه گروه درمانیتاریخچه گروه درمانی
در آغاز قرن بیستم، بیماری سل یک بیماری اپیدمیک بود. جوزف پرات[۱] انترن بیمارستان ایالتی بوستون در پی پاسخ به این سوال که آیا بیماران وقتی فرصت ارتباط و تبادل نظرات برآیند آیا می توانند تسکینی برای آلام خودشان فراهم سازند. در نتیجه او در بخش بیماران، کلاس های کنترل فکر راه انداخت. در این کلاس ها با مشارکت بیماران گام های چگونگی مقابله با بیماری را آموزش داد و خیلی زود تحت تاثیر قدرت مول
پرخاشگری معمولاً به رفتاری اطلاق می­شود که قصد آن صدمه رساندن (جسمانی یا زبانی) به فرد دیگر یا نابود کردن دارایی افراد است، که به لحاظ اجتماعی غیر قابل قبول است (اتکینسون ۱۹۸۳؛ ترجمه براهنی و همکاران ۱۳۷۳، ۱۸۹). رفتار پرخاشگرانه باید مورد قضاوت قرار گیرد و به انگیزه رفتار و زمینه آن نیز توجه شود (پارک و اسلاپی[۱]؛ به نقل از واستا[۲] و همکاران ۱۹۹۲، ۹۷).

۲-۳-۲ انواع پرخاشگری
بعضی از روان‌شناسان بین پرخاشگری وسیله ای وپرخاشگری خصمانه فرق می‌گ
نوزده سالِ پیش همین موقع، یعنی حدودا ساعت 4 بعد‌ازظهرِ هشتم بهمن، چارلی به دنیا اومد و شروع کرد به گریه کردن. از اونجایی که ظاهرا خیلی عجله داشته، کمی زودتر از به پایان رسوندن 9 ماه این کار رو انجام داد و در نتیجه وزنش موقع تولد اونقدر کم بود که پرستار‌ها فکر کردن شاید بچه ناقص باشه. قبل از تولد، قبل از اینکه سونوگرافی جنسیتش رو مشخص بکنه، قرار بوده که یه دختر باشه و اسمش هم نرگس باشه. اما هیچ کدوم از این‌ها اتفاق نیفتاد، و یه چارلیِ سالم متول
اقتصاد به دنبال جهانی شدن کرونا چه سرنوشتی پیدا خواهد کردنظر ۹ اقتصاد دادن برجسته  فارن پالسی

*ما به تعادل بهتر جهانی شدن و اعتماد به خود نیاز داریم
جوزف ای استیگلیتز: اقتصاددانان عادت داشتند که مرزبندی کشور‌ها را برای پیگیری سیاست‌های امنیت غذایی یا انرژی به سخره و نادیده بگیرند. آن‌ها معتقدند در دنیای جهانی شده که مرز‌ها اهمیتی ندارند اگر اتفاقی افتاد همیشه می‌توانیم به کشور‌های دیگر متوسل شویم. اکنون به طور ناگهانی مرز‌ها از اهم

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها